20 Ocak 2012 Cuma

CUMA GECESİ REKABETİ

  Öncelikle tivibu sonuçlarını yazacağım sonra konuya gireceğim.

  İlk yarım saat kanal d'nin üstünlüğü vardı ama puanları hatırlamıyorum.ama kanal d 9 puanlarda dolaştı ilk dakikalarda.genelde ise tv8,9 puan civarında gezdi.kanald ise 7 puanlarda dolaştı.
  23:45-00:00
  tv8:9.8 kanal d:6.1(artarak devam etti)

  00:10
  tv8:8.8 ,kanal d:6.7

  00:33
  tv8:8.9  kanal d:8.3

  00:45
  tv8:8.7 kanal d:7.7

  00:45-1:40
  tv8:8.9-8.7 kanal d:7.7-7.9(program finali,aynı zamanda medya kralının tivibu programına göre sonu)

  Gelelim bu geceki müthiş rekabete.tv programlarında özellikle birbiriyle benzer programların yarışında bazı günler bu programların sahipleri dışında içeriğindeki olaylar ve bu konuyla ilgili olarak şahsiyetler çok önemli bir yer kaplıyor.bu 2 talk show programı için de bu geçerli.programdaki konuklar önemlidir.dönelim geriye.2 haftalık bir ara vermişti okan bayülgen.bu arada dikkatle baktığımızda beyaz showda çok da ses getirecek şahsiyetler yoktu.fakat canlı yayınlarda müthiş bir rekabet olduğundan,tatilin bittiği haftanın cuma gecesi beyaz showda 3 çok ses getirecek isim var.ve tabi ki bu isimler izlenme payını arttıracak.fakat önemli olan programdaki ani izlenme oranları değil programın istikrarıdır.bir programı bir hafta çok iyi isimlerle müthiş reyting aldırırsın ertesi hafta yerlerde sürünürsün.ama her hafta belli düzeyde program yaparsan üstüne arada çok iyi program yapıp ortalamayı düşürmeden program yapmak bana göre daha başarılıdır.

  Bu 3 isimden birisi programdan ayrıldığında bu müthiş izlenmenin birden eski haline döndüğünü gördüm.ama bir tarafta bunlar yaşanırken diğer tarafta ortalaması belli bir seviyenin altına düşmeyen bir program.şu an sosyal medyada beyaz show ile ilgili değil aslında o şahsiyetler üzerinden beyaz show konuşuluyor.bu arada bu şahsiyetler formatın içindedir,ben karşı değilim,tabi ki ünlü isimleri de çıkaracak yanlış anlaşılmasın.konuya geri dönersek;medya kralına baktığımızda her hafta genelde çoğu tanınan,bir kısmı pek tanınmayan isimleri ağırlıyor,arada çok ses getirecek isimleri de ağırlıyor.ama çizgisi hep bir seviyede.bugün baktığımda her zamanki seviyesindeydi.beyaz show  ise ilk 1 saat için çok ilgilenilen bir show oldu ama devamında normal seviyesine,belki biraz üstüne çıktı.

  Bu tür anlık çıkış inişler belki şimdi hava,izleyici,reyting kazandırabilir ama ilerleyen zamanlarda aynılık,akışkanlık olmadan,programa hiç bir yenilik katmadan yoluna devam eder.sanki her izleyişinde aynı şeyi aynı olayları farklı kişilerle,farklı kelimelerle izliyormuş gibi olunuyor.okan bayülgenin genel olarak programlarında hep yenilikler var ama bu yenilikler ortalamasını düşürmüyor isikrarını azaltmıyor.

  Bu gece eğer anlık zevkler için bakarsak BEYAZ SHOW kazandı,ama içerik ve istikrar bakımından bakarsak MEDYA KRALI kazandı.

3 yorum:

  1. bende zaTEN beyaz show u megan fox a kadar izledim fakat meganın kafa biraz iyi gibiydi kendide dedi Zaten "gelmeden önce nargile içtim"" sanırım Türkish nargile biraz çarpmış hanım kızımızı megan gitti sonra HER ZAMAN olduğu gibi kralımıza geri döndük :=)

    YanıtlaSil
  2. İkisi de kazanmadı, Beyaz suya sabuna dokunmayan anti-politik komedyen; okan da piyasada adam olmadığı için ekmek parası kazanan, nabza göre şerbet döken bir şovmen. İkisini toplasanız bir Late night show çıkmaz

    YanıtlaSil